Najlepsze produkty dla Twojej wątroby

Rola wątroby w naszym organizmie jest bardzo istotna. Przede wszystkim jest jednym z najważniejszych organów układu pokarmowego i gromadzi bardzo cenne składniki tj. żelazo i witaminy. Jej główną funkcją jest likwidowanie toksyn w organizmie czyli pozbycie się wszelkich produktów przemiany materii.

Ważne jest więc dbanie o zdrową dietę, która nie obciąża naszej wątroby.

Jaka powinna być dieta, żeby zadbać o wątrobę?

Miska owocówNajlepszym rozwiązaniem dla naszej wątroby będzie wybór od 4 do 6 posiłków dziennie w równych odstępach czasu. Ochroni nas to przed przejadaniem się  co może wywołać kolkę wątrobową. Jedzmy powoli, bez pośpiechu, delikatnie przeżuwając każdy kęs. Przede wszystkim nie powinny być one bardzo obfite i tłuste . Powinniśmy stawiać na produkty dobrej jakości i przede wszystkim zwracać uwagę na ich świeżość. Zamiast soli warto rozważyć użycie kurkumy.

Warto postawić na łatwostrawną dietę  i obniżoną ilość tłuszczów.

Najlepsze produkty dla wątrobyPostaw na zdrową dietę

  •  – idealny zamiennik niezdrowych tłuszczy. Jego głównym zadaniem jest obniżenie złego cholesterolu

Szkodliwe produkty dla wątroby

Najbardziej szkodliwym produktem dla naszej wątroby jest alkohol i wszelkiego rodzaju używki, głównie papierosy, które mogą powodować stłuczenie narządu. Ważne aby wyeliminować, albo chociaż starać się ograniczyć, produkty bardzo tłuste np. pizzę, frytki oraz słone przekąski np. chipsy. Niewątpliwie obciążająca dla wątroby jest również mocna, czarna kawa i czarna herbata, jeśli spożywamy często nawet kilka razy w ciągu dnia. Watro zrezygnować również z nadmiernego używania soli oraz z ostrych przypraw.

Autor

  • Specjalista z dziedziny biznesu i doradztwa. Pracownik uniwersytetu. Jako hobby obrał podróże, sport i czytanie książek przyrodniczych.