Srebro jako inwestycja długoterminowa

Wielu z nas wie o tym, że srebro pod postacią tej długoterminowej inwestycji, to rzecz jasna zakupienie pewnej ilości monet wykonanych ze srebra lub nawet sztab i odsprzedanie tej ilości cennego kruszcu po jakichś trzech latach z zyskiem.

Problem w tym konkretnym przypadku tkwi głównie w tym, że na jakieś trzy lata pozostajemy z zamrożonymi środkami finansowymi pod postacią srebra, a to dla nas spory problem . Wiele znaczy też i to, że w życiu różnie bywa, czyli ze względu na pogarszającą się sytuację finansową możemy zostać zmuszeni do tej przedwczesnej sprzedaży srebra za cenę niższą od ceny zakupu.

Może być tak nawet wtedy gdy zainwestujemy w srebro te nasze wolne środki finansowe, czyli te, które w danym momencie faktycznie możemy zainwestować. W tym aspekcie też tkwi problem, choć takie nieciekawe sytuacje nie trafiają się zbyt często i dlatego warto inwestować.

Wygodniejsza opcja.

Niektórzy z nas wiedzą też i o tym, że w srebro, w złoto, pallad i platynę da się inwestować także za pomocą portalu brokera, czyli nie kupuje się tak srebra w formie kruszcu, tylko ustawia transakcje, a to rzecz jasna ta znaczna różnica. Tego typu transakcje ustawia się w kilka może kilkanaście sekund i zyskuje faktycznie już po mniej niż dwóch godzinach i dlatego tak wielu preferuje tę opcję.

Problem tkwi jedynie w tym, że faktycznie wtedy nie posiadamy srebra na tę inwestycję długoterminową. Nie każdy widzi w tym poważny minus, bo tego typu inwestowanie zazwyczaj daje szybsze, choć też i te niezbyt wysokie zyski.

Pozyskiwanie srebra.

Srebro, które da się zamienić w sztabki pozyskuje się też z przedmiotów takich jak wiekowa biżuteria i z jakichś pucharów. Jednym słowem te opcje też kuszą i czasami taki przedmiot zawierający w sobie znaczne ilości srebra można pozyskać dość tanio.

Problem tkwi natomiast w tym, że takie pozyskiwanie srebra rzecz jasna swoje kosztuje i chodzi tu o te procesy chemiczne niezbędne do pozyskania tego dość cennego kruszcu. Takie dodatkowe utrudnienie także trzeba brać pod uwagę wtedy gdy chcemy pozyskać pewną znaczną ilość srebra, po to by po jakichś trzech latach odsprzedać je z zyskiem.

Autor

  • Specjalista z dziedziny biznesu i doradztwa. Pracownik uniwersytetu. Jako hobby obrał podróże, sport i czytanie książek przyrodniczych.

2 thoughts on “Srebro jako inwestycja długoterminowa”

Dodaj komentarz