Żłobek Świat Malucha
Znane także jako: Żłobek Pluskowęsy, wieś, Żłobek Świat Malucha Pluskowęsy, wieś, Żłobek Świat Malucha w Pluskowęsy, wieś
Opieka nad dziećmi w Pluskowęsach
Żłobek Świat Malucha mieści się w Pluskowęsach w województwie kujawsko-pomorskim, na terenie gminy Chełmża. Placówkę prowadzi Gmina Chełmża. Żłobek przygotował 40 miejsc, a liczba zapisanych dzieci wynosi 19. Aktualnie do rekrutacji udostępniono jedno wolne miejsce.
Placówka działa od poniedziałku do piątku przez 10 godzin dziennie. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
- Godziny od poniedziałku do piątku: 6:00-16:00
- Sobota i niedziela: żłobek jest nieczynny
Opłaty za pobyt i wyżywienie
Podstawowa miesięczna opłata za pobyt dziecka, nieprzekraczający 10 godzin dziennie, wynosi 1 500,00 zł. Rodzic, który złożył wniosek i otrzymał świadczenie „Aktywnie w żłobku” pokrywające pełną kwotę pobytu, nie ponosi tej opłaty. Świadczenie nie obejmuje kosztów posiłków.
- Miesięczna opłata za pobyt: 1 500,00 zł
- Opłata rodzica po przyznaniu świadczenia „Aktywnie w żłobku” w pełnej wysokości: 0,00 zł
- Wyżywienie: 12,00 zł dziennie
- Opłata za przekroczenie czasu pobytu: 50,00 zł za godzinę
Rekrutacja i zasady przyjęcia
Formularze rekrutacyjne można pobrać w zakładce „Dokumenty placówki”. Wypełnione zgłoszenie rodzice lub opiekunowie mogą przekazać na jeden z trzech sposobów:
- osobiście w Żłobku Świat Malucha w Pluskowęsach,
- pocztą elektroniczną na adres żłobka,
- pocztą tradycyjną na adres: Żłobek Świat Malucha, Pluskowęsy 17C, 87-140 Chełmża.
Przy przyjmowaniu dzieci stosowane są kryteria punktowe. Po 30 punktów otrzymuje dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością lub wymagające szczególnej opieki, dziecko z rodziny wielodzietnej oraz dziecko rodzica ze wskazanym stopniem niepełnosprawności albo całkowitą niezdolnością do samodzielnej egzystencji. Kolejne kryteria to:
- 25 punktów: oboje rodzice lub opiekunowie pracują, prowadzą gospodarstwo rolne albo uczą się dziennie; zasada obejmuje też pracującego lub uczącego się samotnego rodzica,
- 15 punktów: samotne wychowywanie dziecka do lat 3,
- 10 punktów: rodzeństwo dziecka jest już objęte opieką w tym żłobku.
Jeśli kandydaci uzyskają taką samą liczbę punktów, decyduje kolejność zgłoszeń. Prowadzone są również zapisy na miejsca zwalniane przez dzieci trzyletnie od 1 września 2026 roku.
Lokalizacja i kontakt
Żłobek Świat Malucha znajduje się w Pluskowęsach pod numerem 17C. W sprawach dotyczących wolnych miejsc, dokumentów i organizacji opieki rodzice mogą kontaktować się telefonicznie lub mailowo.
- Adres: Pluskowęsy 17C, 87-140 Pluskowęsy
- Telefon: 575 799 191
- E-mail: zlobek@gminachelmza.pl
- WWW: swiatmalucha.szkolnastrona.pl
- Podmiot prowadzący: Gmina Chełmża
Utworzenie placówki
Żłobek powstał w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „MALUCH+ 2022-2029”. Utworzenie placówki otrzymało wsparcie ze środków Krajowego Planu Odbudowy oraz budżetu państwa.
💰 Miejsca i opłaty
ℹ️ Dodatkowe informacje
🏢 Podmiot prowadzący
Aktualności
- Wolne miejsca: aktualnie dostępne jest 1 miejsce w Żłobku Świat Malucha.
- Zapisy na kolejny okres: przyjmowane są zgłoszenia na miejsca, które zwolnią się od 1 września 2026 roku po odejściu dzieci trzyletnich.
- Dokumenty: formularz można złożyć osobiście, mailowo lub przesłać pocztą tradycyjną.
Najczęściej zadawane pytania — Żłobek Świat Malucha
Gdzie znajduje się Żłobek Świat Malucha w Pluskowęsach?
Ile miejsc ma Żłobek Świat Malucha?
W jakich godzinach działa żłobek w Pluskowęsach?
Ile kosztuje pobyt dziecka w Żłobku Świat Malucha?
Ile kosztuje wyżywienie w żłobku?
Jak można złożyć formularz rekrutacyjny?
Kto prowadzi Żłobek Świat Malucha?
Czy żłobek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami?
Opinie rodziców — Żłobek Świat Malucha
Ta placówka nie ma jeszcze opinii. Podziel się swoją — pomożesz innym rodzicom.
Dodaj opinię
Po wysłaniu potwierdź adres e-mail. Dopiero wtedy opinia trafi do moderacji.