Żłobek Kolorowe Kropki
Znane także jako: Żłobek Skawina, Żłobek Kolorowe Kropki Skawina, Żłobek Kolorowe Kropki w Skawinie
Żłobek w Skawinie dla najmłodszych dzieci
Żłobek Kolorowe Kropki to niepubliczna placówka opieki nad dziećmi do lat 3 w Skawinie. Mieści się przy ul. Jana Sobieskiego 17 i działa jako żłobek, a nie klub dziecięcy. Placówka przyjmuje dzieci od 20. tygodnia życia.
To kameralny żłobek: przygotowano w nim 27 miejsc, a zapisanych jest 22 dzieci. Organem prowadzącym jest Kolorowe Kropki Sp. z o.o.
Lokalizacja i kontakt
Żłobek Kolorowe Kropki znajduje się w Skawinie, w powiecie krakowskim, przy ul. Jana Sobieskiego 17.
- Adres: ul. Jana Sobieskiego 17, 32-050 Skawina
- Telefon: 722 310 527
- E-mail: biuro@zlobekskawina.pl
- WWW: zlobekskawina.pl
Godziny pracy
Placówka działa w dni robocze, co ułatwia organizację opieki rodzicom pracującym w standardowym tygodniu pracy.
- Poniedziałek: 07:00-17:00
- Wtorek: 07:00-17:00
- Środa: 07:00-17:00
- Czwartek: 07:00-17:00
- Piątek: 07:00-17:00
Miejsca i opłaty
Żłobek ma podaną miesięczną opłatę 1 750,00 zł oraz dzienną stawkę za wyżywienie 16,00 zł. Cennik placówki zawiera też osobne kwoty zależne od miejsca zamieszkania dziecka i odliczeń związanych z dofinansowaniami.
- Liczba miejsc: 27
- Dzieci zapisane: 22
- Opłata miesięczna: 1 750,00 zł
- Opłata za przekroczenie czasu pobytu: 25,00 zł za godzinę
- Wyżywienie: 16,00 zł dziennie
W cenniku abonamentowym podano również, że od października 2024 r. pobyt dziecka ma kosztować:
- Dzieci zamieszkałe w Gminie Skawina: 300,00 zł miesięcznie
- Dzieci z pozostałych gmin: 600,00 zł miesięcznie
Kwoty te uwzględniają wskazane przez placówkę dofinansowania. W cenniku znajduje się także informacja o wyżywieniu od IX 2024:
- Catering całodzienny: 21,50 zł dziennie
Opłata wpisowa wynosi:
- Dzieci rozpoczynające uczęszczanie do żłobka: 500,00 zł
- Dzieci kontynuujące uczęszczanie do żłobka: 300,00 zł
Rekrutacja
Żłobek prowadzi nabór dzieci. Zapisy są możliwe telefonicznie, mailowo oraz przez formularz zgłoszeniowy. Placówka przyjmuje maluchy od 20. tygodnia życia.
- Wiek dziecka: od 20. tygodnia życia
- Zapisy: telefonicznie, mailowo lub przez formularz zgłoszeniowy
- Kontakt w sprawie miejsca: 722 310 527, biuro@zlobekskawina.pl
Organizacja dnia i zajęcia
Praca z dziećmi opiera się na autorskim miesięcznym planie pracy. Dzieci uczą się przez zabawę, codzienne czynności, aktywność ruchową, muzykę, plastykę i eksperymentowanie.
Tydzień ma stały rytm tematyczny:
- Poniedziałek: dzień aktywności i wygibasów
- Wtorek: dzień plastyczny
- Środa: dzień eksperymentów
- Czwartek: dzień muzyczny
- Piątek: dzień uśmiechu i radości w zabawie
Ramowy dzień obejmuje schodzenie się dzieci od 7:00, śniadanie z owocem o 8:30, poranne przywitanie, gimnastykę i zabawy ruchowe, temat dnia, obiad, drzemkę poobiednią oraz popołudniowe zabawy ruchowo-muzyczne. Po 16:30 przewidziano zabawy dowolne i pracę indywidualną z dzieckiem.
Bezpieczeństwo i przestrzeń dla dzieci
Dzieci korzystają z sal wyposażonych w meble, krzesełka, zabawki i dywany z atestami higienicznymi oraz atestami trudnozapalności. W salach zabezpieczono grzejniki i gniazdka elektryczne, a oświetlenie spełnia wymagania Polskiej Normy. W budynku są oznaczone drogi ewakuacji oraz oświetlenie awaryjne.
W żłobku znajdują się czujki dymu, gazu i tlenku węgla. Sala dziecięca jest klimatyzowana w upalne dni. Łazienki są dostosowane do wzrostu dzieci, a sypialnia ma atestowane leżaczki dobrane do wieku maluchów oraz szafy do ich higienicznego przechowywania.
💰 Miejsca i opłaty
ℹ️ Dodatkowe informacje
🏢 Podmiot prowadzący
Aktualności
- Nabór: Żłobek Kolorowe Kropki prowadzi zapisy dzieci od 20. tygodnia życia.
- Kontakt rekrutacyjny: zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie, mailowo oraz przez formularz zgłoszeniowy.
- Cennik od października 2024 r.: 300,00 zł miesięcznie dla mieszkańców Gminy Skawina i 600,00 zł miesięcznie dla dzieci z pozostałych gmin, przy uwzględnieniu wskazanych dofinansowań.
Lokalizacja
Mapa: OpenFreeMap / ul. Jana Sobieskiego 17, 32-050 Skawina. Pokaż adres na OpenStreetMap →
Najczęściej zadawane pytania — Żłobek Kolorowe Kropki
Gdzie znajduje się Żłobek Kolorowe Kropki w Skawinie?
Ile miejsc ma Żłobek Kolorowe Kropki?
Ile dzieci jest zapisanych do Żłobka Kolorowe Kropki?
W jakich godzinach działa Żłobek Kolorowe Kropki?
Jakie są opłaty w Żłobku Kolorowe Kropki?
Od jakiego wieku Żłobek Kolorowe Kropki przyjmuje dzieci?
Jak wygląda tygodniowy plan zajęć w Żłobku Kolorowe Kropki?
Jak skontaktować się ze Żłobkiem Kolorowe Kropki?
Opinie rodziców — Żłobek Kolorowe Kropki
Ta placówka nie ma jeszcze opinii. Podziel się swoją — pomożesz innym rodzicom.
Dodaj opinię
Po wysłaniu potwierdź adres e-mail. Dopiero wtedy opinia trafi do moderacji.